Штатний розпис: як скласти, затвердити та змінити
Акценти статті:
- що таке штатний розпис та для чого він потрібен;
- за якою формою складати та як затвердити;
- коли та як уносяться зміни;
- скільки зберігати штатний розпис та яка відповідальність за його відсутність.
На законодавчому рівні порядок складання та затвердження штатного розпису не встановлено. Хоча в його необхідності для роботодавця сумнівів не виникає. Це випливає і з норм ч. 3 cт. 64 Господарського кодексу, згідно з якими підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників, штатний розпис.
Крім того, п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП передбачає, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в разі змін в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Скорочення штату працівників без штатного розпису зробити неможливо. Він є необхідним документом для звільнення працівників у зв’язку із зазначеними умовами. Тому для дотримання норм трудового законодавства без штатного розпису не обійтися. І саме його першим зажадає інспектор Держпраці під час перевірки.
Значення цього документа на підприємстві не варто недооцінювати. Штатний розпис є одним із перших документів на підприємстві, яким затверджуються структура, штат, оклади (тарифи, ставки), кількість працівників. З урахуванням цього документа розробляються посадові інструкції працівникам, які закріплюють їх обов’язки, права та відповідальність.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року