• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевіряємо первинні документи

10.12.2019 439 0 1

Закриття бухгалтерського року: згадати все!

Первинний документ є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій. Важливе значення він має і для податкового обліку. Недотримання вимог щодо оформлення первинного документа або помилки в ньому можуть призвести до небажаних наслідків для підприємства. Тому кінець року — саме час провести їх перевірку.

Первинний документ – це документ, який містить відомості про господарську операцію, включаючи розпорядження та дозволи керівництва підприємства (власника) на її проведення. Зі свого боку, господарська операція – це дія або подія, що викликає зміну в структурі активів і зобов’язань, власному капіталі підприємства (ст. 1 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996), п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88 (далі – Положення № 88)).

Наприклад, до первинних документів належать: видаткова накладна, товарно-транспортна накладна, акт виконаних робіт, прибутковий та видатковий касовий ордер, розпорядження, накази тощо.

Первинний документ може бути створений у письмовій або електронній формі. Електронний документ має відповідати вимогам, що пред’являються до таких документів Законом від 22.05.03 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851).

Кожний первинний документ повинен містити обов’язкові реквізити, щоб мати юридичну силу та бути підставою для здійснення операцій. До обов’язкових реквізитів первинних документів належать (ч. 2 ст. 9 Закону № 996):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали