• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Залучення як підзвітної особи не працівника підприємства

02.07.2019 106 0 0

Відрядження у сільгосппідприємствах: від А до Я

Підставою для видачі коштів під звіт для придбання товарно-матеріальних цінностей (далі – ТМЦ), закупівлі сільгосппродукції або виконання іншого завдання є письмовий наказ (розпорядження) керівника підприємства. Можна сказати, що це внутрішній документ підприємства, його слід видавати в будь-якому разі. Видавати кошти під звіт можна як працівнику, так і сторонній особі. Із працівником усе зрозуміло. А от як стороння особа може стати підзвітною? Для цього з нею можна укласти:

  • договір комісії;
  • договір доручення.

Тоді стороння особа перетворюється на підзвітну, адже для виконання завдання їй видаються кошти. А її права, обов’язки та відповідальність визначаються умовами договору. Тож розглянемо кожен із названих видів договорів.

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Цьому виду договору присвячено гл. 69 ЦК.

Тобто договір комісії є свого роду дорученням певній особі вчинити дії. Наприклад, комісіонеру доручається купити товари. Кошти на купівлю надає комітент (видає їх напередодні під звіт), але покупцем буде комісіонер. Тож кошти на закупівлю можна видати напередодні купівлі товару/продукції, тобто під звіт, при цьому комісіонер перетворюється на підзвітну особу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали