• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Придбання в підприємця: документальне оформлення

02.07.2019 529 0 0

Підзвітні кошти

Ситуація

Працівник підприємства придбав у підприємця – платника єдиного податку (далі – ЄП) другої групи канцтовари (офісний папір і кулькові ручки) для потреб підприємства. У зв'язку із цією операцією виникли запитання:

  • Які документи повинен подати підприємець покупцю при продажу товару?
  • Чи потрібно утримувати з доходу, виплаченого підприємцю, ПДФО і військовий збір (далі – ВЗ)?
  • Чи потрібно виплачений підприємцю дохід відображати в розрахунку за формою № 1ДФ?

Зазначимо, що підприємство для власних потреб може придбавати товари (послуги) як напряму, так і через своїх підзвітних осіб. Підзвітна особа має право вчиняти такі закупівлі в юридичних і фізичних осіб, у тому числі в підприємців. Постачальниками можуть виступати як підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, так і підприємці – платники ЄП. При цьому слід пам'ятати, що:

  • єдинники першої групи можуть займатися виключно роздрібним продажем товарів із торговельних місць на ринках та/або надавати побутові послуги населенню. Також ці підприємці не є платниками ПДВ;
  • єдинники другої групи можуть надавати послуги, у тому числі побутові, платникам ЄП та/або населенню, а також займатися виробництвом та/або продажем товарів, вести діяльність у сфері ресторанного господарства (без прив'язки до статусу покупців). Ці підприємці теж не є платниками ПДВ;
  • єдинники третьої групи та підприємці-загально­системники можуть провадити свою діяльність без обмежень. Ця категорія підприємців може бути платниками ПДВ на підставі п. 181.1 Податкового кодексу, далі – ПК, (для загальносистемників) і у випадку, якщо ЄП сплачується за ставкою 3 %.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали