Здійснюєте пільгові операції? Зробіть перерахунок ПДВ
Закриття бухгалтерського року: згадати все!
Платники ПДВ у разі придбання товарів/послуг/необоротних активів (далі для спрощення під товарами матимемо на увазі і послуги, і необоротні активи) за наявності податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, ЄРПН), включають суму вхідного ПДВ до податкового кредиту незалежно від напряму використання придбаних товарів – в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях (п. 198.1, 201.11 Податкового кодексу, далі – ПК).
Згодом, якщо придбані товари призначаються для використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях або негосподарській діяльності, платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання (далі – ПЗ) виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 ПК (п. 198.5 ПК). Такі ПЗ називають компенсуючими, адже їх нараховують для нівелювання раніше відображеного податкового кредиту.
Нарахування компенсуючих ПЗ здійснюється шляхом складання зведеної ПН не пізніше останнього календарного дня відповідного звітного періоду.
Однак дуже часто господарська діяльність платника ПДВ передбачає використання придбаних товарів не тільки окремо в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях. Безліч господарських ситуацій потребує одночасного використання придбаного товару в обох видах операцій.
Наприклад, автомобіль підприємства одночасно перевозить як сільгосппродукцію (її постачання обкладається ПДВ за ставкою 20 %), так і товари для ремонту дошкільного закладу (операція з ремонту дошкільних закладів звільнена від оподаткування згідно з пп. 197.1.24 ПК). Для заправлення цього автомобіля підприємство закуповує пальне у платників ПДВ. Отже, таке пальне використовується одночасно і в операціях, що обкладаються ПДВ, і в неоподатковуваних операціях.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року