Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості бухобліку у птахівництві

Птахівництво – це галузь агропромислового комплексу України, яка найбільш інтенсивно та динамічно розвивається. Вона має свої особливості, пов’язані з технологією вирощування (утримання) птиці, тому й облік у цій галузі ведеться відповідно до технологічних циклів.

Основними нормативно-правовими актами, якими мають керуватися спеціалізовані та неспеціалізовані господарства для документального оформлення, планування та ведення обліку у птахівництві, є:

Для цілей обліку птиця є біологічним активом (далі – БА), адже у процесі біологічних перетворень (росту птиці) вона здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові БА, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди (п. 4 П(С)БО 30). Як правило, БА поділяють на поточні (використовуються протягом періоду, що не перевищує 12 місяців) та довгострокові (використовуються понад 12 місяців). Згідно з додатком до П(С)БО 30 у птахівництві всю птицю (у т. ч. й дорослу) відносять до поточних БА.

Звертаємо увагу: незважаючи на те що доросла птиця як БА використовується понад 12 місяців, у плануванні та обліку вона також включається до поточних БА. Це пояснюється невисокою вартістю однієї голови та значним рухом птиці в обліку.

Сільгосппродукцією у птахівництві вважаються: яйця (інкубаційні або харчові), приріст живої маси, пташиний послід тощо, а от м’ясо птиці та субпродукти – це вже продукти переробки (див. також додаток до П(С)БО 30).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали