Визначення оптимальної чисельності працівників бухгалтерії
31.01.2017 885 0 1
Завдання, покладені на працівників бухгалтерії, мають виконуватися з мінімальною трудомісткістю та в умовах незниження зацікавленості облікових працівників у результатах своєї праці. Відповідно до чинного законодавства (ст. 64 Господарського кодексу) кожний роботодавець має право самостійно визначати організаційну структуру, чисельність працівників та штатний розпис. Функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства регламентуються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами.
Для визначення оптимальної кількості працівників бухгалтерії слід керуватися Міжгалузевими нормативами чисельності працівників бухгалтерського обліку, затвердженими наказом Мінпраці та соцполітики від 26.09.03 р. № 269 (далі – Наказ № 269, Нормативи № 269). При цьому передбачено застосування на вибір однієї з методик:
- або залежно від обсягу робіт, що виконуються обліковим персоналом,
- або за чисельністю працюючих та кількістю самостійних структурних підрозділів (центрів відповідальності/бюджетування) підприємства.
Залежно від обсягу робіт
Цей спосіб передбачає розрахунок таких показників:
де ЗТР – загальна трудомісткість типового складу робіт із ведення бухгалтерського обліку, покладених на працівників бухгалтерії підприємства, за рік, год.;
ТВР – трудомісткість за типовими окремими видами робіт працівників бухгалтерії, год.;
к – кількість видів типового складу робіт, що виконуються працівниками бухгалтерії.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року