• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплата праці трактористів-машиністів

08.10.2019 2802 0 1

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Для водіїв сільгоспмашин установлено єдину професію – тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Вона охоплює такі професії: бульдозерист; бульдозерист-скреперист; грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст – водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахоплювальної сінокосарки; механік-комбайнер; тракторист; тракторист-бульдозерист.

Працювати за цією професією можуть особи, які мають відповідне посвідчення, прийняті на роботу трактористами-машиністами і фактично працюють на тракторах, комбайнах і самохідних сільгоспмашинах. Оплата праці трактористів-машиністів залежить від установленої в господарстві системи оплати праці та особливостей професії.

Відповідно до ст. 97 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються роботодавцем.

Оплата праці, зокрема, на збиранні урожаю не може бути нижчою, ніж передбачено в Галузевій угоді, укладеній між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» і Професійною спілкою працівників агропромислового комплексу України в сільському господарстві на 2014–2020 роки (далі – Галузева угода).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали