Чи обов’язково роботодавцю укладати колдоговір
Акценти статті:
- чи обов'язково на підприємстві укладати колдоговір;
- хто може виступати з боку роботодавця та працівників;
- що прописувати в колдоговоре і на кого поширюються його норми;
- як зареєструвати колдоговір.
Для того щоб розібратися, у яких випадках роботодавець зобов'язаний укласти когдоговір, звернемося до норм КЗпП і Господарського кодексу (далі – ГК). Згідно зі ст. 11 КЗпП колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання, що використовують найману працю та мають права юридичної особи.
Колективний договір укладається між власником або уповноваженою ним органом (особою), з однієї сторони, і первинною профспілковою організацією, а в разі її відсутності – представниками, вільно обраними на загальних зборах найманих працівників або уповноважених ними органів, із другої сторони.
Як бачимо, КЗпП не покладає обов'язок укладання колдоговору на будь-яку сторону. А тільки передбачає його укладання.
Більш чітко цей обов'язок прописано в ГК, але сторону, яка повинна це зробити, також не визначено: на всіх підприємствах, що використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства (п. 7 ст. 65 ГК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року