• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Касова книга: паперовий варіант

12.11.2019 557 0 0

Порядок ведення касових операцій

Касова книга – це документ установленої форми, що застосовується для ведення первинного обліку готівки в касі (пп. 9 п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, далі – Положення № 148). Її типову форму № КО-4 наведено в додатку 5 до Положення № 148.

Касову книгу зобов'язані вести (п. 39 Положення № 148):

  • підприємства (юридичні особи), у яких є каса (у т. ч. фермерські господарства). Вони ведуть одну книгу обліку операцій із готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів);
  • відокремлені підрозділи, які приймають готівкову виручку за продану продукцію з оформленням її прибутковим касовим ордером (далі – ПКО), а також видають готівку на виплати, пов’язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами (далі – ВКО) і видатковими відомостями.

Підприємства мають право вести касову книгу як у паперовій, так і в електронній формі. У цій консультації йтиметься саме про паперовий варіант цієї книги.

Правила ведення касової книги сформульовано в п. 39, 40 Положення № 148.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали