Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як скласти бізнес-план: рекомендації від Uteka.Agribusiness

21.07.2023 187 0 0

Написання бізнес-плану є важливим кроком для будь-якого фермера, який планує розвивати власну справу. Він може видатися складним, але насправді це простий процес, якщо знати алгоритм або ж автоматизовані інструменти, що дозволяють спротити це завдання.

У попередній публікації ми аналізували, навіщо потрібен бізнес-план та яка його роль у залученні фінансування. Навіть в умовах війни отримати кошти на розвиток власної справи можна як у банку, так і від грантодавця. Основне завдання – переконати фінансові установи в тому, що ваша бізнес-ідея потрібна ринку.

Можна генерувати багато ідей і вигадувати багато бізнес-історій, але бізнес стає бізнесом, коли він є прибутковим, а таким він стає, коли ваші продукти чи послуги стають комусь потрібними. Перед тим, як сідати за бізнес-план, ваші знання, інтереси, досвід мають бути врівноважені потребою в продукті чи послузі, а також аналізом бар’єрів з виходу на ринок. Дослідіть, які продукти виготовляють ваші конкуренти, яку ціну вони пропонують та яку якість. Важливо визначити свою конкурентну перевагу і знайти нішу на ринку. Дізнайтеся,чи вимагає ринок вашого продукту в тій кількості, в якій ви готові його запропонувати.

Основні критерії, за якими ви можете оцінювати свою бізнес-ідею:

 • Прибутковість. Якісна бізнес-ідея завжди передбачає прибуток.
 • Швидкість окупності. Скільки часу займе досягнення окупності, що зробити, щоб прискорити цей процес.
 • Імовірність. Будь-яка бізнес-ідея – це план, який можна втілити в життя. Вона має бути реальною, мати точні показники для реалізації, підтверджуватися дослідженнями та фактами.
 • Новизна. Що новіша та оригінальніша ідея, то краще.

Донори під час розгляду заявок завжди насамперед дивляться на рентабельність проєктів та на термін окупності, щоб зрозуміти, наскільки ви можете керувати всіма факторами, які впливають на розвиток власної справи. Саме тому в бізнес-плані має бути якісний аналіз ринку. Звертайтеся до фахівців, щоб професійно проаналізувати ситуацію. Якщо у вас немає аналізу ринку, то для грантодавця це означає, що ви не розумієте стратегію розвитку вашого бізнесу.

Отже, виокремимо ТОП-10 кроків, які потрібні для гарного бізнес-плану:

 1. Визначте, в чому полягає місія, ідея, цілі, завдання вашого проєкту, якою буде бізнес-модель.
 2. Зробіть якісний аналіз ринку.
 3. Правильно оцініть обсяг та джерела інвестицій.
 4. Проаналізуйте потребу в робочій силі. Одна з основних витратних складових – це фонд зарплати.
 5. Заплануйте, якою буде ваша реклама, де цільова аудиторія та як її таргетувати.
 6. Визначте організаційну форму вашого підприємства (яку податкову систему вам обрати).
 7. З’ясуйте, хто буде вашими контрагентами.
 8. Визначте канали продажів.
 9. Зафіксуйте бажану прибутковість.
 10. Зробіть резюме бізнес-плану, яке підтвердить прийняття управлінського рішення щодо запропонованої бізнес-ідеї.

Є багато можливостей витратити менше часу на оформлення та підготовку бізнес-плану для банків та грантових установ. Одне з таких рішень, вже скоро буде реалізовано – подання заявки через платформу Uteka.Agribusiness, яка дозволить автоматично згенерувати готовий бізнес-план. Це буде документ, створений індивідуально для агровиробника на основі фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності групи пов’язаних контрагентів.


«...спільно з Антоніною Кутовою, керуючим партнером Pro Capital Investment, консультантом Програми USAID АГРО, команда Uteka.ua розробляють систему генерації бізнес-планів для мікро, малого, середнього та великого бізнесу...»,— Денис Позов


Під час воєнного стану онлайн-послуга з розробки бізнес-планів від Uteka.Agribusiness дозволить мінімізувати фізичні контакти між фермерами та фінансовими установами, грантодавцями. Хороший бізнес-план допоможе знизити відсоток відмов під час отримання фінансування, збереже час для всіх учасників процесу та стане своєрідним компасом для правильних управлінських рішень. Реалізація проєкту Uteka.Agribusiness стала можлива завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID у рамках Програми АГРО.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали