Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Навіщо фермеру бізнес-план?

21.07.2023 158 0 0

Іноді може здатися, що бізнес-план – це зайвий стос документів і таблиць, які потрібно заповнити лише бухгалтеру. Проте насправді – це ключовий інструмент для фермера, який дозволить вчасно та ефективно реагувати на виклики і кризи. Для кредиторів і грантодавців бізнес-план – основний критерій, на основі якого приймається рішення про виділення фінансування.

Сільcьке господарство залишається одним із найпривабливіших секторів інвестування попри війну.

2022 року уряд оголосив про можливість отримати гранти до 2,5 мільйона гривень на розвиток підприємництва за програмою «єРобота». Серед ключових напрямів – садівництво, виноградарство, ягідництво, тепличне господарство. Крім того, не зникла потреба залучати кошти в банках та від міжнародних донорів. Саме для цього і потрібен якісний бізнес-план. Так, наприклад, для отримання гранту за програмою «єРобота» доопрацювати бізнес-план дозволяється лише раз. Саме тому до його підготовки потрібно підходити відповідально.

Бізнес-план є універсальним документом, по суті, дорожньою картою розвитку бізнесу. Він описує всі аспекти діяльності майбутнього підприємства, аналізує проблеми, з якими може воно зіткнутися в майбутньому, та визначає способи вирішення цих проблем.

Для кредитора бізнес-план дає розуміння, як швидко позичальник може розрахуватися з ним. Для інвестора – відповідь, чи варто взагалі інвестувати в проєкт. Для фермера-початківця бізнес-план дає змогу зрозуміти, наскільки його бізнес-ідея є прибутковою і чи зможе він отримати фінансування.

Цей документ гарантує не лише отримання фінансування, а й буде інструментом, що дозволить вам керувати своїм бізнесом, приймати правильні управлінські рішення. Дуже скоро агровиробнику не потрібно буде місяць готувати бізнес-план для отримання коштів від банків чи грантодавців. Через платформу Uteka.Agribusiness можна подати заявку на фінансування та згенерувати бізнес-план. Це буде документ, створений індивідуально на основі розшифровок з фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності групи пов’язаних контрагентів для агровиробників.


«...спільно з Антоніною Кутовою, керуючим партнером Pro Capital Investment, консультантом Програми USAID АГРО, команда Uteka.ua розробляють систему генерації бізнес-планів для мікро, малого, середнього та великого бізнесу...»,— Денис Позов


Під час воєнного стану послуга з розробки бізнес-планів від Uteka.Agribusiness дозволить мінімізувати фізичні контакти між агровиробниками та фінансовими установами, грантодавцями і переводить ці контакти в цифровий формат. Реалізація проєкту стала можлива завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID у рамках Програми АГРО. Хороший бізнес-план допоможе знизити відсоток відмов під час отримання фінансування, збереже час для всіх учасників процесу.

Для фермера бізнес-план потрібен на етапі запуску бізнесу чи нового напряму діяльності, для залучення фінансування чи потенційних партнерів і інвесторів. Тому не варто нівелювати значення цього документа. Якісний бізнес-план спрощує життя і фермерам, і фінансовим установам, робить їх взаємодію більш комфортною та ефективною.

Наявність бізнес-плану – це подорожі з компасом у турбулентні часи. Він дозволяє зрозуміти, куди ви йдете, навіщо і коли туди прийдете.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали