Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як сформувати резерв на оплату відпусток наступного року

20.12.2018 423 0 1

Для кого ця стаття: для всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), які використовують найману працю.

Що ви дізнаєтеся зі статті: як сформувати забезпечення (резерв) для оплати відпусток і використовувати його в госпдіяльності підприємства, а також як відображати ці операції в бухобліку.

Згідно з вимогами трудового законодавства всі підприємства (незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності) зобов’язані надавати своїм працівникам щорічні відпустки зі збереженням на їх період місця роботи (посади) та заробітної плати (ст. 74 КЗпП).

Для цього на підприємстві резервуються кошти для забезпечення майбутніх виплат, які в бухобліку визнаються операційними витратами (відповідно до П(С)БО 16 «Витрати») і одночасно зобов’язаннями шляхом створення забезпечення виплат відпусток (у практичній лексиці – резерв відпусток, відпустковий резерв та ін.).

Яка мета створення резерву на оплату відпусток?

Головна мета формування такого забезпечення (резерву) – розподіл витрат на оплату відпусток протягом року між звітними періодами для рівномірного формування собівартості товарів (робіт, послуг), витрат та фінансових результатів діяльності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали