Як визначити дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту
На дату виникнення податкових зобов’язань постачальник повинен оформити податкову накладну (далі – ПН). При цьому така дата є обов’язковим реквізитом ПН, помилка в якому не дозволить правильно ідентифікувати операцію, а покупцеві – відобразити податковий кредит за такою ПН. Розглянемо правила визначення дати виникнення податкових зобов’язань, передбачені ПК, а також дати виникнення податкового кредиту в окремих ситуаціях.
Дата виникнення податкових зобов’язань
У загальному випадку податкові зобов’язання з ПДВ виникають у постачальника товарів (послуг) на дату першої події (п. 187.1 Податкового кодексу, далі – ПК):
або отримання передоплати на банківський рахунок або в касу (а в разі її відсутності – інкасації готівки в банку). Зверніть увагу: якщо списання грошей з рахунка покупця і зарахування їх на банківський рахунок постачальника відбувається в різні дні, податкові зобов’язання в постачальника виникають на дату зарахування грошей на його рахунок (лист ДФС від 16.06.16 р. № 5736/6/99-99-19-03-02-1);
або відвантаження товарів, а для послуг – оформлення документа, що підтверджує факт надання послуг (таким документом може бути, наприклад, акт наданих послуг). Зверніть увагу: дата виникнення податкових зобов’язань при постачанні товарів не залежить від дати переходу права власності на товар. Тобто це дата початку фізичного переміщення товару від постачальника (тобто від місцезнаходження товару) до покупця (лист ДФС від 31.12.12 р. № 8323/0/61-12/15-3115).
Як визначити дату виникнення податкових зобов’язань в окремих випадках, покажемо в табл. 1.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року