• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Надміру витрачені кошти: як обкладати й коли перераховувати ПДФО

02.07.2019 172 0 0

Підзвітні кошти

За отримані кошти на відрядження або під звіт працівник повинен відзвітувати роботодавцю, подавши Звіт за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.15 р № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання». Невитрачена готівка має бути повернута в касу або зарахована на банківський рахунок особи, що їх видала, до або під час подання авансового звіту (пп. 170.9.2 Податкового кодексу, далі – ПК).

Нагадаємо, що відповідно до пп. 170.9.2, 170.9.3 ПК Звіт подається:

  • до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження чи виконує окрему цивільно-правову дію за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт, якщо кошти видано з каси підприємства;
  • до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження, якщо аванс перераховували працівникові на корпоративну або на його власну платіжну картку;
  • протягом 10 банківських днів (у разі наявності причин – протягом 20 банківських днів), якщо під час відрядження працівник застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі.

Надміру витраченими вважаються кошти, отримані платником податку на відрядження чи під звіт, не повернені в установлений пп. 170.9.2 ПК строк (пп. 170.9.1 ПК).

Податковий агент (роботодавець) має оподаткувати суми, видані платнику податку (працівникові):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали