Надміру витрачені кошти: як обкладати й коли перераховувати ПДФО
За отримані кошти на відрядження або під звіт працівник повинен відзвітувати роботодавцю, подавши Звіт за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.15 р № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання». Невитрачена готівка має бути повернута в касу або зарахована на банківський рахунок особи, що їх видала, до або під час подання авансового звіту (пп. 170.9.2 Податкового кодексу, далі – ПК).
Нагадаємо, що відповідно до пп. 170.9.2, 170.9.3 ПК Звіт подається:
- до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження чи виконує окрему цивільно-правову дію за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт, якщо кошти видано з каси підприємства;
- до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження, якщо аванс перераховували працівникові на корпоративну або на його власну платіжну картку;
- протягом 10 банківських днів (у разі наявності причин – протягом 20 банківських днів), якщо під час відрядження працівник застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі.
Надміру витраченими вважаються кошти, отримані платником податку на відрядження чи під звіт, не повернені в установлений пп. 170.9.2 ПК строк (пп. 170.9.1 ПК).
Податковий агент (роботодавець) має оподаткувати суми, видані платнику податку (працівникові):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року