Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Документальне оформлення реалізації продукції з покупцем і замовником

28.08.2017 511 0 0

Відносини підприємства з покупцями та замовниками в процесі реалізації продукції підтверджуються договорами, пов’язаними з постачанням (купівлею-продажем) продукції та первинними документами для розрахунків заборгованості (зобов’язань) покупців (замовників), на погашення заборгованості (зобов’язань) покупцями (замовниками) і підтвердження дебіторської заборгованості.

Визначення договору постачання надано як у Цивільному кодексі (далі – ЦК), так і в Господарському кодексі (далі – ГК). Так, за договором постачання:

  • продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його в підприємницькій діяльності чи в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму (ч. 1 ст. 712 ЦК);
  • одна сторона — постачальник зобов’язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні — покупцеві товар (товари), а покупець зобов’язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму (ч. 1, 3 ст. 265 ГК).

Сторонами договору постачання можуть бути суб’єкти господарювання, зазначені в пп. 1, 2 ч. 2 ст. 55 ГК.

Ознаками договорів постачання є:

1. Як продавець, так і покупець за договором мають бути суб’єктами господарської діяльності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали