Бухоблік розрахунків з вітчизняними покупцями та замовниками
Для обліку розрахунків із покупцями та замовниками підприємство-продавець використовує рахунок 36 «Розрахунки з покупцями та замовниками», за Дт якого відображається продажна вартість реалізованої продукції (у т. ч. на виконання бартерних контрактів), яка включає податкове зобов’язання з ПДВ та інші податки і платежі, що підлягають перерахуванню до бюджетів і фондів, а за Кт – сума платежів, які надійшли на рахунки підприємства, в касу, інші види розрахунків та списання боргу. Сальдо рахунка відображає дебіторську заборгованість покупців та замовників за одержану продукцію.
Аналітичний облік розрахунків із покупцями та замовниками ведеться за кожним покупцем та замовником у розрізі госпоперацій з реалізації продукції щодо пред’явлених до сплати рахунків і одержаних доходів. У разі розрахунків з іноземними покупцями аналітичний облік ведеться у гривнях та валюті, обумовленій договором.
Типову кореспонденцію бухгалтерських рахунків з обліку господарських операцій, що виникають у підприємства-продавця у процесі розрахунків з покупцями та замовниками, наведемо в таблиці.
Таблиця.
Кореспонденція рахунків
з обліку розрахунків
з вітчизняними покупцями
(грн.)
№
з / п
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року