• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухгалтер веде кадровий облік: чи можливо це?

07.05.2019 504 0 0

Бухгалтер на підприємстві

Чи повинен бухгалтер вести кадрову документацію, якщо на підприємстві немає кадрової служби або не зайнята вакансія кадровика?

Конкретний перелік завдань та обов’язків бухгалтера, його права, повноваження та відповідальність наводяться в посадовій інструкції, яка розробляється і затверджується на основі Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.04 р. № 336 (далі – Довідник № 336). Якщо посадова інструкція бухгалтера не містить обов’язку з ведення кадрового обліку, бухгалтер не повинен виконувати роботу, яка не входить до його посадових обов’язків.

Якщо ж керівник на власний розсуд вирішив внести зміни до посадової інструкції і таким чином розширити коло обов’язків бухгалтера з дорученням йому не властивих цій посаді функцій щодо ведення кадрового обліку, слід урахувати такі моменти.

Згідно з Довідником № 336 за потреби коло завдань та обов’язків окремих працівників може бути розширене з дорученням їм робіт, передбачених для різних груп посад, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої спеціальності (кваліфікації).

Але, як бачимо з нижченаведеної таблиці, кадрова робота переважно потребує відповідної кваліфікації. Отже, зобов’язувати бухгалтера виконувати роботу за іншою спеціальністю неправомірно.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали