Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ведення трудових книжок

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як правильно вести та заповнювати трудові книжки працівників. Яких норм та правил слід дотримуватися, оформлюючи трудові книжки під час прийняття та звільнення працівників.

Під час прийняття на роботу особи зобов’язані надати трудову книжку, оформлену в установленому порядку, і вкладиш до неї (за наявності). Пред’явлення лише вкладиша без трудової книжки не допускається. Працівники кадрових служб повинні перевірити:

  • справжність бланка трудової книжки;
  • дані на титульному аркуші трудової книжки, які слід звірити з даними в паспорті;
  • наявність печатки підприємства або кадрової служби та підпису відповідальної особи на титульному аркуші.

Без цих реквізитів трудова книжка не дійсна.

Особи, які вперше стають до роботи й не мають трудової книжки, повинні пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку. Військовослужбовці (звільнені в запас) та військовозобов’язані пред’являють військовий квиток, а особи, звільнені з місць відбування покарання, – довідку про звільнення.

Для працівників, які стають до роботи вперше, трудова книжка заповнюється не пізніше тижневого строку із дня прийняття їх на роботу (п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58, далі – Інструкція № 58).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали