Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звільнення за угодою сторін: правильне оформлення – запорука уникнення спорів

Олена Ткаченко

22.03.2018 3640 0 2

Акценти статті:

  • в яких випадках трудовий договір припиняють за угодою сторін;
  • у чому перевага припинення договору за цією підставою;
  • як оформлюють розірвання договору.

КЗпП передбачає не тільки звільнення за ініціативою працівника чи роботодавця, а й припинення трудового договору за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП.

Розірвання на цій підставі можливе як безстрокового, так і строкового трудового договору.

Зрозуміло, що в такому разі ініціатива щодо припинення трудового договору може надходити від будь-якої сторони. Але принципова відмінність звільнення за цією підставою – взаємна згода обох сторін на припинення трудових відносин. Важливо також дійти згоди щодо строків їх припинення.

Зверніть увагу: у п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» зазначено, що в разі домовленості між працівником і роботодавцем про припинення трудового договору за п. 1 ст. 36 КЗпП договір припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може відбутися лише тоді, коли власник і працівник дійшли взаємної згоди. З огляду на це, працівник не може бути звільнений за п. 1 ст. 36 КЗпП, якщо одна зі сторін не дає згоди на припинення трудового договору або не було досягнуто домовленості про дату звільнення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали