Звільнення за угодою сторін: правильне оформлення – запорука уникнення спорів
22.03.2018 3642 0 2
Акценти статті:
- в яких випадках трудовий договір припиняють за угодою сторін;
- у чому перевага припинення договору за цією підставою;
- як оформлюють розірвання договору.
КЗпП передбачає не тільки звільнення за ініціативою працівника чи роботодавця, а й припинення трудового договору за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП.
Розірвання на цій підставі можливе як безстрокового, так і строкового трудового договору.
Зрозуміло, що в такому разі ініціатива щодо припинення трудового договору може надходити від будь-якої сторони. Але принципова відмінність звільнення за цією підставою – взаємна згода обох сторін на припинення трудових відносин. Важливо також дійти згоди щодо строків їх припинення.
Зверніть увагу: у п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» зазначено, що в разі домовленості між працівником і роботодавцем про припинення трудового договору за п. 1 ст. 36 КЗпП договір припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може відбутися лише тоді, коли власник і працівник дійшли взаємної згоди. З огляду на це, працівник не може бути звільнений за п. 1 ст. 36 КЗпП, якщо одна зі сторін не дає згоди на припинення трудового договору або не було досягнуто домовленості про дату звільнення.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року