Підсумований облік робочого часу: продовжуємо у наступному році
15.03.2017 379 0 1
Для кого ця стаття: для працівників економічної та кадрової служби, а також для керівників відділень, ділянок, ферм тих сільгосппідприємств, де вже було запроваджено підсумований облік робочого часу з розрахунковим річним обліковим періодом.
Чим корисна стаття: допоможе обґрунтувати й документально оформити продовження роботи сільгосппідприємства в режимі підсумованого обліку робочого часу.
Чому підсумований облік?
Згідно зі ст. 61 КЗпП на підприємствах, що діють безперервно, в установах, організаціях (далі – підприємства), а також в окремих виробництвах, цехах, ділянках, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути дотримана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства запровадження підсумованого обліку робочого часу таким чином, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 50, 51 КЗпП). Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП).
В умовах сільськогосподарського виробництва (наприклад, у рільництві) не можуть бути встановлені постійні складові режиму роботи у зв'язку із змінами часу початку та закінчення роботи, тривалості перерв у роботі, змін, робочого тижня. Робота може проводитись як із перервами на вихідні та святкові дні, так і безперервно.
Часто на практиці в табелі обліку робочого часу такі роботи протягом усього року враховують за 5-денним робочим тижнем із двома вихідними днями і 8-годинним робочим днем. У такому разі дані обліку не відображають фактичних витрат робочого часу.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року