Акценти статті:
У нашій попередній консультації (див. «Основи побудови графіків роботи при підсумованому обліку робочого часу») ми розглянули основи побудови графіків роботи при підсумованому обліку робочого часу. У продовження теми розберемося, як застосувати їх на практиці.
На сьогодні в Україні зберігає чинність роз'яснення Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПC від 08.04.67 р. № 4/П-10 «Про деякі питання, пов'язані з переведенням робітників та службовців підприємств, установ та організацій на п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями» (далі – Роз'яснення № 4) у частині, що не суперечить Конституції та законам України.
У рекомендованих Роз'ясненням № 4 розробках графіки виходів (графіки змінності) ураховують повне використання нормативного робочого часу. При цьому неявки у зв'язку з відпустками, хворобою, виконанням державних і громадських обов'язків тощо в графіках не плануються.
Неявки не слід планувати в графіках, виходячи не тільки із цих методологічних прикладів, але й із міркувань нормативної та практичної доцільності.