Побудова графіків роботи при підсумованому обліку робочого часу
Акценти статті:
- технологія побудови графіків роботи;
- порядок проведення розрахунків для побудови графіка.
У нашій попередній консультації (див. «Основи побудови графіків роботи при підсумованому обліку робочого часу») ми розглянули основи побудови графіків роботи при підсумованому обліку робочого часу. У продовження теми розберемося, як застосувати їх на практиці.
На сьогодні в Україні зберігає чинність роз'яснення Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПC від 08.04.67 р. № 4/П-10 «Про деякі питання, пов'язані з переведенням робітників та службовців підприємств, установ та організацій на п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями» (далі – Роз'яснення № 4) у частині, що не суперечить Конституції та законам України.
У рекомендованих Роз'ясненням № 4 розробках графіки виходів (графіки змінності) ураховують повне використання нормативного робочого часу. При цьому неявки у зв'язку з відпустками, хворобою, виконанням державних і громадських обов'язків тощо в графіках не плануються.
Неявки не слід планувати в графіках, виходячи не тільки із цих методологічних прикладів, але й із міркувань нормативної та практичної доцільності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року