Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як діяти підприємцю у випадку втрати книги обліку

Ольга Целуйко

29.06.2017 215 0 1

Книга обліку доходів (Книга обліку доходів і витрат) (далі – Книга обліку) – найважливіший документ підприємця. Якщо її не вести, буде важко підтвердити достовірність даних податкових декларацій. У консультації розповімо, що робити підприємцю, якщо втрачено Книгу обліку.

Обов'язок вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єкта оподаткування, прямо передбачений п. 44.1 ПК. Тому підприємцю треба не тільки систематично вести Книгу обліку, але й зберігати її не менше 1 095 днів із дня подання останньої податкової звітності, складеної на підставі її даних (п. 44.3 ПК).

Підприємці – єдинники першої – третьої груп (неплатники ПДВ) ведуть Книгу обліку доходів, а підприємці – єдинники третьої групи (платники ПДВ) – Книгу обліку доходів і витрат. Форми обох Книг затверджені Наказом № 579.

Підприємці-загальносистемники та фізособи, які ведуть незалежну професійну діяльність, ведуть і Книгу обліку доходів і витрат за формою, затвердженою Наказом № 481.

За неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат передбачено штраф у розмірі від 3 до 8 НМДГ (від 51 до 136 грн.), а при повторному порушенні протягом року – у розмірі від 5 до 8 НМДГ (від 85 до 136 грн.) (ст. 1641 КУпАП).

У випадку неподання Книги обліку контролюючим органам (наприклад, під час перевірки) на підприємця накладається штраф у розмірі 510 грн., а при повторному порушенні протягом року – у розмірі 1 020 грн. (п. 121.1 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали