Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зарплата в натуральній формі: як оформити та оподаткувати

23.08.2017 798 0 2

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, що виплачують заробітну плату працівникам у натуральній формі.

Зі статті ви дізнаєтесь: коли та в якому розмірі роботодавець може виплатити зарплату продукцією чи товарами, як оподатковують такі виплати та відображають в обліку та звітності.

У сільському господарстві роботодавці часто вдаються до виплати зарплати натурою, адже це зазвичай вигідно і працівникам, які проживають у сільській місцевості. Але до такої виплати є певні вимоги.

За загальним порядком ст. 23 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) передбачає, що заробітна плата працівникам підприємств на території України повинна виплачуватися у грошових знаках у національній валюті, тобто у гривнях. Виплата зарплати у формі боргових зобов’язань і розписок або в будь-якій іншій формі забороняється.

Але, як виняток, зарплата може виплачуватися в натуральній формі за умови, що така виплата:

  • передбачена колективним договором;
  • здійснюється за цінами не вище собівартості;
  • не перевищує 30 % нарахованої зарплати за місяць;
  • у тих галузях або за тими професіями, де така виплата еквівалентна за вартістю оплаті праці у грошовому виразі, є звичайною або бажаною для працівників;
  • не здійснюється товарами, які містить Перелік товарів, не дозволених для виплати натурою, затверджений постановою КМУ від 03.04.93 р. № 244 (далі – Перелік № 244).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали