• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Врахування премії при обчисленні відпускних

05.11.2019 588 0 1

Розрахунок відпусткових слід здійснювати відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Нарахування виплат за час щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, установлених ст. 73 КЗпП. Отриманий результат перемножується на число календарних днів відпустки (п. 7 Порядку № 100).

Обчислюючи середню зарплату для оплати відпустки, суму премії слід включати до заробітку того місяця, на який вона припадає згідно з розрахунковою відомістю на зарплату (п. 3 Порядку № 100). Тобто в нашому випадку премія має входити до заробітку за вересень.

Проте час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, вилучається з розрахункового періоду (абзац шостий п. 2 Порядку № 100). До поважних причин належать:

  • відпустка без збереження зарплати (ст. 25, 26 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки»);
  • простій з вини роботодавця в розмірі не нижче 2/3 тарифних ставки (окладу), установленого працівникові;
  • праця в режимі неповного робочого тижня за ініціативою власника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали