Робота за сумісництвом на державному сільгосппідприємстві
Акценти статті:
- які відмінності між сумісництвом і суміщенням;
- які обмеження для роботи за сумісництвом установлено для працівників державних підприємств;
- чи встановлювати графік роботи сумісникам, як табелювати та як оплачувати їх працю;
- у якому розмірі можна встановити доплату за суміщення і за виконання тимчасово відсутнього працівника сумісникам.
Державні підприємства, як правило, здійснюють господарську діяльність та одночасно отримують фінансову підтримку з держбюджету. Тому досить часто до редакції «Uteka» надходять запитання щодо оплати праці та застосування обмеження роботи за сумісництвом на таких підприємствах. Конкретні відповіді на деякі з них ми надамо далі. А передусім розглянемо визначення понять.
Право працівника реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах передбачено ч. 2 ст. 21 КЗпП. Тож розглянемо форми реалізації цього права.
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мін’юсту, Мінфіну, Мінпраці від 28.06.93 р. № 43).
Внутрішнім сумісництвом є поєднання роботи за сумісництвом з основною роботою на тому самому підприємстві.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року