Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відрядження-2020 для сільгосппідприємств

24.12.2019 773 0 1

Зміни-2020: будь на хвилі!

У цій статті ви знайдете: відповіді на запитання про організацію відряджень, до яких сільгосппідприємства направляють своїх працівників для встановлення партнерських відносин із контрагентами, про пошук нових ринків збуту тощо.

Такий обов'язок не передбачено чинним законодавством. Але! У ваших інтересах скласти таке положення.

Сьогодні немає єдиного нормативного документа, який регламентував би питання, що стосуються відряджень підприємств (у т. ч. і сільськогосподарських). Окремі положення містяться в КЗпП і Податковому кодексі (далі – ПК). Є також Інструкція про службові відрядження в межах України і за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59), але вона обов'язкова до застосування тільки бюджетними організаціями та установами.

Хочемо попередити, що неврегульованих і штрафонебезпечних моментів, пов'язаних з організацією відряджень, дуже багато. Наприклад, у якому розмірі виплачувати добові за день перетину кордону України при направленні працівника в закордонне відрядження? Чи треба надавати працівникові вихідний, якщо день вибуття у відрядження припадає на вихідний?

Тому рекомендуємо прописати детально порядок направлення й оформлення службових відряджень у Положенні про відрядження. Такий документ врегулює взаємовідносини відрядженого працівника і підприємства: у ньому будуть зафіксовані всі основні норми законодавства і правила документального оформлення відряджень.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали