• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оплачувати відрядження в межах одного дня?

13.08.2019 481 0 0

Відрядження у сільгосппідприємствах: від А до Я

Працівники господарства направляються в одноденне відрядження: один із них – з 4.00 до 20.00, а другий – з 8.00 до 17.00–18.00. Якою буде сума добових та як розрахувати оплату за час перебування у відрядженні? Чи впливають на виплати ті обставини, що працівник перебуває у відрядженні в межах області чи в іншій області і повертається в господарство за одну добу?

Нагадаємо, що на сьогодні єдиним нормативним документом, який регулює питання направлення працівників у відрядження, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59). Але її застосування обов’язкове лише для підприємств, які фінансуються з держбюджету. Госпрозрахункові підприємства мають право розробити власний порядок направлення працівників у відрядження та затвердити його в Положенні про відрядження (далі – Положення).

У Положенні доцільно встановити норми та правила, рішення щодо яких приймає роботодавець, зокрема щодо оплати днів відрядження, якщо працівник направляється для виконання службового завдання на один день та якщо режим роботи господарства не збігається з режимом роботи за місцем відрядження.

Але госпрозрахункові підприємства мають право застосовувати й норми Інструкції № 59, якщо це встановлено колективним договором або затверджено наказом керівника підприємства.

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (п. 1 розд. І Інструкції № 59).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали