Постановою КМУ від 03.03.2022 № 194 (далі – Постанова № 194) визначено порядок бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану. Мінагрополітики, у свою чергу, надало роз’яснення щодо подання відповідних документів аграрними підприємствами. Розглянемо питання стосовно бронювання військовозобов’язаних.
Зверніть увагу: якщо підприємство вже подавало документи для бронювання військовозобов’язаних (до 9 березня 2022 року), то зараз воно має подати документи повторно за оновленою процедурою.
Під бронюванням військовозобов’язаних розуміється відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час критично важливих працівників.
Як повідомляє Мінагрополітики, аграрні підприємства можуть скористатися правом на бронювання військовозобов’язаних працівників для своєчасного проведення комплексу весняно-літніх польових робіт, забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції та продовольства для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та населення.
Тобто працівникам, на яких будуть подані відповідні документи (їх перелік див. нижче) буде надано відстрочку від призову.
Агропідприємства мають подати до Мінагрополітики відповідні документи зі списком критично важливих працівників, а саме:
Форми Листа та Пропозицій можна скачати в кінці статті.
Документи подаються в електронній формі через e-mail: mobagro2022@gmail.com
За довідками можна звертатися до Мінагрополітики за телефоном +380 44 363 05 49
У Листі зазначається:
У Пропозиціях над таблицею зазначається назва підприємства.
Таблиця Пропозицій заповнюються так:
Лист формується у форматі pdf, а Пропозиції – у форматі Excel. Файли слід називати у такому форматі: Рік. Місяць. Число (коли подаються документи). Скорочене найменування організації. Кількість працівників, що подаються для бронювання. Наприклад:
Мінагрополітики спершу опрацьовує та узагальнює отриману від підприємств інформацію. Потім надсилає до Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних, які працюють у галузях агропромислового виробництва.
Після погодження пропозицій Міноборони подає їх за відповідною формою до Мінекономіки.
Мінекономіки, у свою чергу, узагальнює подані від Мінагрополітики пропозиції та протягом одного робочого дня ухвалює відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також Мінагрополітики.
Мінагрополітики надсилає витяг з наказу Мінекономіки підприємствам– заявникам.
Військовозобов’язана особа, яка отримала відстрочку від призову, також має отримати відповідний витяг з наказу Мінекономіки, що підтверджує надання йому відстрочки (п. 5 Постанови № 194).
Зверніть увагу! Мінагрополітики зазначає, що керівники підприємств, які надали пропозиції та отримали витяг з наказу Мінекономіки, повинні інформувати у триденний строк Мінагрополітики про звільнення військовозобов’язаного (виключення зі списків, переведення на іншу посаду) або ліквідацію суб’єкта господарювання.
Строк дії відстрочки не може перевищувати шести місяців.
Надана відстрочка від призову підлягає анулюванню в разі: