Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Позика за кредитною лінією та дисконтування

15.04.2020 1482 0 0

Акценти статті:

  • у яких випадках слід дисконтувати позику, отриману підприємством за договором банківської кредитної лінії;
  • що відбувається із продисконтованою сумою, якщо кредит погашається достроково;
  • як відобразити в обліку визнання довгострокової заборгованості за теперішньою вартістю, а також її дострокове погашення.

Продовжуємо тему дисконтування довгострокової заборгованості (попередні консультації див. у «Чи потрібно дисконтувати орендні платежі за земельні паї?», «Кредит банку і процентна позика: дисконтувати чи ні?», «Дисконтування заборгованостей: таблиця-підказка»). У цій консультації поговоримо про правила визнання заборгованості за позикою, отриманою підприємством за договором банківської кредитної лінії.

Як зазначено на сайті НБУ, кредитна лінія (credit line) – це кредитна угода, згідно з якою протягом передбаченого договором строку банк виділяє позичальникові кредит у межах узгодженої суми (ліміту кредитування) на умовах, які відрізняються від умов разового надання кредиту. У період дії кредитної лінії в межах установленого ліміту позичальник може отримувати додаткові кошти відповідно до потреби в них. Кредитування на умовах кредитної лінії використовують у тому випадку, коли позичальник періодично потребує значних коштів або наперед не може точно визначити необхідну суму кредиту.

Особливість позик, отриманих у рамках кредитної лінії, полягає в тому, що строк погашення кожної конкретної отриманої суми (траншу) окремо не застерігається. Тому для цілей дисконтування можливі дві ситуації.

Якщо в договорі (або додугоді до договору) чітко прописано строки повернення кожного отриманого траншу, то виходячи з таких строків підприємство визначає для кожного траншу окремо вид заборгованості – довгострокова (тоді обов'язково її дисконтує) або поточна (її дисконтувати не потрібно).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали