Позика грошима: нюанси оподаткування та бухобліку
23.02.2018 1949 0 4
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які надають грошову позику фізособам (працівникам, засновникам підприємства, іншим особам), а також отримують позику від інших осіб.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як такі операції оподатковуються та відображаються в бухобліку.
Сільгосппідприємства в процесі господарювання нерідко звертаються до такого інструменту поповнення обігових коштів, як позика. Причому вони можуть як надавати власні кошти у позику, зокрема фізичним особам (засновникам, працівникам, іншим особам), так і отримувати її від інших осіб.
Податкове законодавство класифікує надання безпроцентної позики як поворотну фінансову допомогу (далі – ПФД). Згідно з пп. 14.1.257 Податкового кодексу (далі – ПК) ПФД – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Відповідно до п. 6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
- між собою – у розмірі до 10 000 грн. включно;
- із фізичними особами – у розмірі до 50 000 грн. включно.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року