Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вирощування хутрових тварин: чи є право на спецрежим із ПДВ?

Ольга Целуйко

02.09.2014 786 0 0

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ планує окрім основної діяльності займатися вирощуванням хутрових тварин, зокрема норки. Чи підпадатимуть під дію спецрежиму з ПДВ операції з реалізації (у т. ч. на експорт) хутра, а також живих хутрових тварин? Чи матиме право сільгосппідприємство на бюджетне відшкодування при експорті такої продукції?

За загальною нормою п. 209.6 Податкового кодексу (далі – ПК), застосовувати спецрежим із ПДВ може сільськогосподарське підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, у якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Відповідно до п. 209.7 ПК сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені в товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД. В УКТЗЕД коду 4301 відповідає «сировина хутрова», зокрема 4301 10 00 00 – норки, цілі, з головою, хвостом, лапами або без них, у той час як живих тварин віднесено до товарної групи 01.

Крім того, у пп. 209.17.8 ПК зазначено, що дія спецрежиму з ПДВ поширюється на розведення інших тварин (01.25.0 – КВЕД 2005, 01.49 – КВЕД 2010), зокрема хутрових звірів, одержання хутрової сировини.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали