• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Поворотну фіндопомогу повернено після 01.01.15 Р.: чи будуть витрати?

Сільгосппідприємство в минулому звітному періоді отримало поворотну фінансову допомогу (далі – ПФД) від особи, яка не була платником податку на прибуток, та включила її в дохід при обчисленні податку на прибуток. У лютому 2015 року підприємство повернуло ПФД. Чи може воно включити її суму до витрат?

Відповідно до пп. 14.1.257 Податкового кодексу (далі – ПК) під ПФД розуміють суму коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та підлягає поверненню.

За нормою пп. 135.5.5 ПК у редакції, що діяла до 01.01.15 р., суми ПФД, отриманої від осіб, які не були платниками податку на прибуток або мали пільги з цього податку, ураховувалися у складі інших доходів. У разі повернення ПФД (її частини) у наступних звітних податкових періодах платник мав право збільшити витрати на її суму.

Починаючи з 01.01.15 р. об’єкт обкладення податком на прибуток визначається (як зазначено вище) виключно на підставі фінансової звітності підприємства. Отже, у разі повернення ПФД, яку до 01.01.15 р. було включено в дохід, після вказаної дати фінансовий результат до оподаткування слід зменшити на її суму (п. 18 підрозд. 4 розд. XX ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали