Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У якій декларації з ПДВ відображати продаж жому та меляси?

Ольга Целуйко

26.08.2014 606 0 0

Сільгосппідприємство переробляє на давальницьких умовах власне вирощений цукровий буряк на цукор, отримуючи при цьому жом і мелясу. В якій декларації з ПДВ відображати продаж такої продукції?

Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75% вартості всіх товарів / послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 Податкового кодексу, далі - ПК).

Згідно п. 209.7 ПК сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1-24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД, якщо вони вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо сільгосппідприємством.

Цукор і меляса відноситься до товарної групи 17 «Цукор і кондитерські вироби з цукру», а буряковий жом - до групи 23 «Залишки і відходи харчової промисловості; готові корми для тварин »УКТЗЕД. Отже, всі зазначені продукти відносяться до сільськогосподарських в разі, якщо виробляються з власне вирощеного сільгосппідприємством буряка.

При цьому слід мати на увазі, що відповідно до п. 6.2 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.11 р. № 1394, у свідоцтві про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування (далі - свідоцтво) повинен міститися перелік видів його діяльності, на які поширюється такий спецрежим з ПДВ.

Тому, щоб сільгосппідприємство мало право відображати в «спецрежимнії» декларації з ПДВ продаж цукру, меляси та жому, вироблених на давальницьких умовах, в його свідоцтві повинен бути вказаний відповідний КВЕД (01.13 «Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів» і 10.81 « виробництво цукру »за КВЕД-2010).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали