Облік операцій із протруювання насіння із власного врожаю
У цій ситуації ми маємо дві окремі господарські операції: відпуск зі складу протруйників та насіння під звіт матеріально відповідальної особи (далі – МВО) та безпосередньо їх списання МВО. Документальне оформлення та облік кожної з цих операцій розглянемо окремо.
Керуючись планом підготовки та сівби насіння, бухгалтер заповнює Лімітно-забірну картку на отримання матеріальних цінностей (сільгоспоблік, форма № ВЗСГ-1, затверджена наказом Мінагрополітики від 21.12.07 р. № 929, далі – Наказ № 929). У ній зазначається кількість насіння, яке потрібно обробити, та кількість необхідного протруйника, зважаючи на норми витрат на 1 т насіння. Документ складається у двох примірниках строком на один місяць. Один примірник передають МВО для процесу протруювання, другий – комірнику (завідуючому складом).
Відпускає зі складу протруйники та насіння МВО комірник (завскладом) при пред’явленні такою особою свого примірника картки. При цьому комірник (завскладом) зазначає в обох примірниках дату і кількість відпущених протруйників і насіння, виводить залишок ліміту за номенклатурним номером та ставить свій підпис про видавання, а МВО підписується в них за отримані цінності.
За разового відпуску протруйників та насіння замість лімітно-забірної картки можна оформити Накладну (внутрігосподарського призначення) (сільгоспоблік, форма № ВЗСГ-8, затверджена Наказом № 929).
Наприкінці місяця лімітно-забірні картки або накладні здаються комірником (завскладом) до бухгалтерії.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року