• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Тристоронній договір про надання благодійної допомоги

14.01.2020 1513 0 1

Благодійна допомога: оформлення, облік, оподаткування

Із цієї статті ви дізнаєтеся: на яких умовах можна укласти договір про надання благодійної допомоги, аби зекономити на податках.

Із статті «Благодійна допомога: обкладення ПДВ та податком на прибуток» ви знаєте, що сільгосппідприємствам невигідно надавати благодійну допомогу товарами/послугами, придбаними у неплатників ПДВ. Адже тоді у благодійника немає вхідного ПДВ, а в разі передання таких товарів/послуг отримувачу допомоги він повинен нарахувати ПДВ, тобто, по суті, сплатити за власний кошт додатково 20 % вартості товарів/послуг, що передаються як благодійна допомога.

Аби уникнути таких ситуацій, пропонуємо укладати тристоронній договір, у якому покупцем товарів/замовником послуг буде отримувач благодійної допомоги (наприклад, сільрада, школа тощо), постачальником – юридична або фізична особа, яка поставляє товари/надає послуги, а сільгосппідприємство буде лише платником коштів.

У такому випадку сільгосппідприємство не повинне оприбутковувати товари/послуги, що надаються як благодійна допомога, а отже, не буде відображати операцію із передання таких/товарів отримувачу допомоги. До того ж йому не доведеться нараховувати ПДВ на вартість товарів/послуг, призначених як благодійна допомога.

Тристоронній договір чи угода (далі – договір) укладається трьома сторонами одразу. Він майже нічим не відрізняється від інших договорів, хіба що через більшу кількість сторін правовідносин варто детально прописувати роль кожної.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали