• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сільгосппідприємство не має сільгосптехніки: чи є право на спецрежим із ПДВ?

Ольга Целуйко

17.08.2014 408 0 0

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ вирощує продукцію рослинництва на орендованих земельних ділянках. Послуги з обробітку землі (зокрема, з оранки) сільгосппідприємство отримує від іншого підприємства. Під час перевірки податковий інспектор заявив, що сільгосппродукція не може вважатися власно виробленою та її реалізація не підпадає під спецрежим із ПДВ, оскільки для її вирощування не використовувалась власна або орендована сільгосптехніка. Чи має рацію податковий інспектор?

Відповідно до п. 209.6 Податкового кодексу (далі – ПК) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, у якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

У наведеній нормі йдеться про основні фонди, на яких безпосередньо виробляється (вирощується) сільгосппродукція. При виробництві продукції рослинництва таким фондом є земля (земельні ділянки). Тобто якщо сільгосппідприємство не має власної або орендованої землі, то воно й не може бути виробником продукції рослинництва.

Водночас сільгосппідприємство має право придбавати товари та послуги (виробничі фактори), які призначені для використання у виробництві сільськогосподарської продукції (пп. «а» пп. 209.15.1 ПК). Тобто сільгосппідприємство може отримувати послуги, пов’язані із сільгоспдіяльністю, які надаються іншими підприємствами, у тому числі з використанням сільськогосподарської техніки (оскільки обмежень щодо виду та способу надання отримуваних послуг нормами ПК не встановлено).

Таким чином, сільгосппідприємство, яке вирощує продукцію рослинництва на орендованій землі, має право для забезпечення цієї діяльності придбавати послуги від інших осіб, у тому числі й послуги з обробки землі з використанням сільгосптехніки. Відсутність у сільгосппідприємства власної чи орендованої сільгосптехніки (тракторів, комбайнів тощо) не є підставою для визнання вирощеної на власній або орендованій землі продукції «не власно виробленою» у розумінні вищезгаданого п. 209.6 ПК, якщо підприємству надавалися послуги інших підприємств із використанням їх сільгосптехніки.

Тому в наведеній ситуації сільгосппродукція вважається власно вирощеною та її реалізація підпадає під спецрежим із ПДВ. Однак податковий інспектор мав би рацію, якби підприємство, не маючи власної сільгосптехніки, не задекларувало б ні витрат на її оренду, ні витрат на послуги, які надаються з використанням сільгосптехніки.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали