Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розстрочений податковий борг: чи зареєструють платником ФСП?

Ольга Целуйко

15.08.2014 254 0 0

Cтаном на 01.01.14 р. сільськогосподарське підприємство має податковий борг, щодо якого контролюючим органом прийнято рішення про розстрочення (відстрочення). Чи може таке сільгосппідприємство стати платником ФСП?

Відповідно до пп. 301.6.3 Податкового кодексу (далі – ПК) не може бути зареєстрований як платник ФСП суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник унаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання (пп. 14.1.175 ПК).

Розстроченням, відстроченням податкового боргу є перенесення строків його сплати платником податків під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 ПК (п. 100.1 ПК).

Отже, розстрочений (відстрочений) борг не є безнадійним податковим боргом, що виник унаслідок дії обставин непереборної сили. Тому наявність станом на 1 січня поточного року розстроченого (відстроченого) податкового боргу є підставою для відмови суб’єкту господарювання в реєстрації платником ФСП.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали