Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Продаж дооціненого основного засобу: як визначити податкове зобов’язання з ПДВ?

Сільгосппідприємство реалізує основний засіб (трактор) за ціною, нижчою за залишкову вартість. Як визначити у цьому випадку податкове зобов’язання з ПДВ, якщо залишкова вартість цього активу була дооцінена?

Згідно із п. 188.1 Податкового кодексу (далі – ПК) база оподаткування операцій із постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій – не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК).

При цьому база оподаткування операцій із постачання необоротних активів не може бути нижчою від їх балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).

ПК не містить окремої норми щодо визначення бази оподаткування в разі здійснення дооцінок (уцінок) залишкової вартості основних засобів. Отже, для обчислення ПДВ слід брати ту залишкову вартість основного засобу, за якою він відображається в бухобліку станом на початок звітного періоду, у якому здійснюється його продаж  (тобто з урахування дооцінки).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали