Продаєте металобрухт? Потрібно розподіляти вхідний ПДВ!
Що змінилося? Постачання відходів і брухту чорних та кольорових металів звільнено від обкладення ПДВ на підставі п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК). При цьому до 1 січня 2022 року платники, які продають металобрухт, були звільнені від обов’язку розподіляти вхідний ПДВ за правилами ст. 199 ПК. Це було передбачено абзацом третім п. 199.6 ПК. Однак із 1 січня 2022 року абзац третій п. 199.6 виключено з ПК.
Що це означає для платників ПДВ? Тепер у разі продажу металобрухту платники ПДВ повинні розподіляти вхідний ПДВ, сплачений у момент придбання тих товарів (послуг), необоротних активів (далі – НА), які використовуються одночасно в операціях, що обкладаються ПДВ, та в операціях із постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, що утворилися, зокрема, у результаті будівництва, розбирання (демонтажу) ліквідованих основних засобів (далі – ОЗ).
У цій статті ми розглянемо:
- коли платник ПДВ повинен розподіляти вхідний ПДВ, якщо металобрухт отримано від ліквідації об’єкта ОЗ: у момент оприбуткування чи в момент продажу такого металобрухту;
- за якими правилами розподіляється вхідний ПДВ;
- які нюанси оформлення податкової накладної (далі – ПН) і відображення вищевказаної операції в декларації з ПДВ.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року