Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Придбання посівів пшениці: які наслідки з ПДВ?

Сільгосппідприємство купує у фермерського господарства (обидва – суб’єкти спецрежиму з ПДВ) посіви озимої пшениці. У якій декларації з ПДВ відображати сільгосппідприємству придбання посівів та подальший продаж вирощеної з них пшениці, а фермерському господарству – продаж посівів?

Сільгосптоваровиробник – суб’єкт спецрежиму з ПДВ відображає операції з постачання сільськогосподарських товарів (послуг) у спецрежимній декларації з ПДВ. Податковий кредит, який зазначається в такій декларації, формується за рахунок виробничих факторів, перелік яких визначено в пп. 209.15.1 Податкового кодексу (далі – ПК). До виробничих факторів належать, зокрема, товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

Товари – це матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються в будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення (пп. 14.1.244 ПК).

Біологічний актив – це тварина або рослина, яка у процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові біологічні активи, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди. Поточні біологічні активи рослинництва визнаються і відображаються в бухгалтерському обліку як незавершене виробництво (п. 4, 11 П(С)БО 30 «Біологічні активи»).

Отже, придбане засіяне пшеницею поле є поточним біологічним активом (незавершеним виробництвом), який можна віднести до виробничих факторів (у розумінні ПК) за умови, що він буде використаний для виробництва сільськогосподарської продукції.

До сільськогосподарської продукції належать товари, зазначені в товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником ПДВ – суб’єк­том спеціального режиму оподаткування (п. 209.7 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали