• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Надання благодійної та безповоротної допомоги: бухгалтерський облік

14.01.2020 2049 0 0

Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ

Благодійна допомога: оформлення, облік, оподаткування

Із цієї статті ви дізнаєтеся про: особливості бухгалтерського обліку операцій, пов’язаних із безоплатним переданням товарів, робіт, послуг і коштів різним категоріям отримувачів таких активів.

Благодійна та безповоротна допомога (іншим юридичним особам, а також фізособам) може надаватися як з ініціативи отримувача такої допомоги, так і з ініціативи того, хто її надає. Це впливає і на порядок документального оформлення.

Ініціатором допомоги виступає отримувач. Документально це оформлюється так. Отримувач благодійної допомоги звертається до благодійника з листом-проханням або заявою про таку допомогу. За результатами розгляду листа (заяви) орган управління підприємством, який уповноважений ухвалювати такі рішення, видає наказ про надання благодійної (безповоротної) допомоги, в якому має міститися як посилання на лист-прохання (заяву), так і інформація про отримувача благодійної допомоги, про вид та розмір такої допомоги.

Ініціатором допомоги виступає благодійник. У такому разі орган управління підприємством, який уповноважений ухвалювати такі рішення, видає наказ про надання допомоги. Такий наказ містить інформацію про отримувача благодійної допомоги, про вид та розмір допомоги. В окремих випадках спочатку може бути подано листа-пропозицію до отримувача такої допомоги, який, у свою чергу, надсилає лист-згоду про прийняття допомоги, а далі благодійник оформлює наказ на надання благодійної допомоги.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали