• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Викрадено ТМЦ: чи є право на податковий кредит?

Сільгосппідприємство у червні придбало ТМЦ (засоби захисту рослин) для використання в сільгоспдіяльності та отримало податкову накладну. Однак на початку липня частину таких ТМЦ було викрадено зі складу сільгосппідприємства (подано відповідну заяву до правоохоронних органів). Як відображати податковий кредит за таким придбанням?

Відповідно до редакції п. 198.3 Податкового кодексу (далі – ПК), що діяла до 01.07.15 р., податковий кредит звітного періоду складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку у зв’язку із придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг із метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Якщо в подальшому товари (послуги), придбані для використання в господарській діяльності, починають використовуватись в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то платник повинен нарахувати податкові зобов’язання виходячи із цін придбання таких товарів, послуг. Таке нарахування здійснюється не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду шляхом оформлення податкової накладної (п. 198.5 ПК).

До 01.07.15 р. у наведеній ситуації у сільгосппідприємства було два варіанти дій:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали