• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Постачання зерна «нестандартним» виробником: яка ставка ПДВ?

Ольга Целуйко

10.10.2014 234 0 0

За якою ставкою ПДВ оподатковувати операції з продажу зерна, які здійснюються такими виробниками: а) сільгосппідприємством – не суб’єктом спецрежиму з ПДВ; б) фізособою-підприємцем?

Згідно з п. 15/1 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу (далі – ПК) тимчасово, до 01.10.14 р., від обкладення ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами – виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з ПДВ.

Згідно зі ст. 62 Господарського кодексу підприємством є юридична особа, яка має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Отже, право на застосування основної ставки ПДВ (20 %) при постачанні власно вирощеного зерна вищевказаних кодів УКТЗЕД поширюється лише на підприємства – юридичні особи. Тому операція з постачання такого зерна фізособою-підприємцем звільняється від обкладення ПДВ. Подальший продаж зерна, придбаного у фізособи-підприємця, також звільняється від обкладення ПДВ.

Що стосується сільгосппідприємства, яке не є суб’єктом спецрежиму з ПДВ, то для нього ставка ПДВ для постачання зернових на території України визначатиметься залежно від того, чи відповідає воно визначенню сільгосппідприємства, наведеному в п. 209.6 ПК. А саме: якщо питома вага вартості власно вироблених сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менш як 75 % вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, то сільгосппідприємство застосовує ставку ПДВ 20 %, в іншому випадку така операція звільняється від обкладення ПДВ.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали