Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок заповнення та подання форми № Д5

29.01.2019 4332 0 2

Акценти статті:

  • у які строки подається звіт фізособами-підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерського господарства (далі – ФГ);
  • як заповнюється форма № Д5;
  • дані про страховий стаж у довідках за формами ОК-5 та ОК-7.

Фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени ФГ зобов’язані подавати самі за себе Звіт з ЄСВ (форма № Д5 наведена у додатку 5 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435, далі– Порядок № 435) незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім тих, які звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, чи досягли віку, установленого ст. 26 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе Звіт один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік.

Члени ФГ, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню з інших підстав, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 1 травня року за результатами фінансового року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали