• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Подаємо декларацію з рентної плати за воду

16.04.2019 959 0 0

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які є первинними водокористувачами і повинні звітувати з рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: хто має подавати декларацію з рентної плати (далі – декларація) та сплачувати рентну плату, який порядок заповнення і подання декларації.

Платниками рентної плати є (п. 255.1 Податкового кодексу, далі – ПК):

  • первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання (далі – СГ), які використовують та/або передають вторинним користувачам воду, отриману шляхом забору з водних об’єктів. До СГ відносяться як юрособи, так і фізособи-підприємці;
  • СГ, що використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Первинний водокористувач – це той, хто має водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води (ч. 3 ст. 42 Водного кодексу, далі – ВК). Первинні водокористувачі можуть провадити діяльність із видобування води тільки на підставі дозволу на спецводокористування (далі – дозвіл).

Не повинні отримувати дозвіл, а отже, і сплачувати рентну плату СГ, які використовують не більше 5 м3 води на добу, за винятком тієї, яку використовують для виробництва (як складник) напоїв і фасованої питної води.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали