Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи відображати в додатку 9 спецдекларації умовний продаж?

Аліна Кравзюк

18.05.2016 560 0 2


Чи потрібно відображати в додатку 9 до спецрежимної декларації з ПДВ (0121) операції з умовного продажу (тобто нарахування податкових зобов’язань, які не пов’язані з операціями із продажу товарів (послуг), що здійснюються, зокрема, згідно з п. 198.5 Податкового кодексу (далі – ПК)?


Як передбачено в п. 209.6 ПК, сільськогосподарським уважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Відповідно до п. 13 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21), розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (ДС 9) подається до податкової декларації з ПДВ (0121–0123/0130).

Зважаючи, що нарахування податкових зобов’язань із ПДВ відповідно до п. 198.5 ПК не пов’язане з операціями з постачання товарів/послуг, вартість таких товарів/послуг при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартість всіх товарів/послуг не включається.

Отже, платники, зареєстровані суб'єктами спеціального режиму оподаткування, розраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів/послуг без урахування податкових зобов’язань із ПДВ, нарахованих відповідно до п. 198.5 ПК (умовне постачання), у разі їх наявності.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали