Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи відображати у формі № 1ДФ орендну плату, виплачену спадкоємцю?

Ольга Целуйко

05.10.2014 405 0 0

До сільгосппідприємства звернувся спадкоємець померлого орендодавця земельної ділянки, надавши свідоцтво про право на спадщину. На підставі цього свідоцтва сільгосппідприємство виплатило йому орендну плату, нараховану згідно з договором оренди за період із дня смерті орендодавця до дати звернення спадкоємця. Чи повинне сільгосппідприємство відображати таку виплату у податковому розрахунку форми № 1ДФ, затвердженої наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1020 (далі – Наказ № 1020)?

Ні, не повинне. Пояснимо чому.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 174 Податкового кодексу (далі – ПК). При отриманні спадщини відповідальним за сплату (перерахування) ПДФО до бюджету є спадкоємець (п. 174.3 ПК).

Форма № 1ДФ заповнюється відповідно до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом № 1020. Дія цього Порядку поширюється на податкових агентів, які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок такої фізичної особи (п. 1.2 зазначеного Порядку).

Сільгосппідприємство, що користується земельною ділянкою за договором оренди, є податковим агентом орендодавця (навіть якщо він помер). Тому воно повинне було за умовами договору нараховувати орендну плату, утримувати з неї ПДФО, перераховувати його до бюджету та включати ці показники до форми № 1ДФ.

По відношенню ж до спадкоємця сільгосппідприємство не є податковим агентом, тому воно не повинне включати до форми № 1ДФ суму, виплачену такому спадкоємцю на підставі свідоцтва про право на спадщину.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали